içine Girilebilir Raf Sistemleri (Drive in)

içine girilebilir raf sistemleri, aynı özelliklerdeki ürünlerin depolanmasına uygun olan sistemlerdir. Stoklama açısından kullanılabilecek en uygun depo raf sistemleri ürünleridir. Bu raf sistemlerinde kullanılan kılavuz rayı sayesinde hem giriş ve çıkışlar kolaylaşır hem de ayaklara hasar vermesi önlenir. Soğuk hava depoları ve yüksek ısıdaki depolarda galvaniz yapılması önerilir.

içine Girilebilir Raf Sistemleri Teknik Özellikler

Bu raf sisteminde travers yerine taşıma için raylar kullanılmaktadır. Sistemin daha kaliteli, daha sağlam ve daha çok ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, raf aralıklarının özel  ebatlarda ayarlanabilir olması, en az alanda en çok ürünü taşıması ve diğer sistemlere göre yine en az alanda maksimum depolama alanları yaratarak alandan tasarruf sağlaması en önemli özellikleridir.

  • Mevcut depo alanında maksimum ürün kapasitesi (%85'e kadar).
  • Ürün raflarının arasındaki koridorların en aza indirilmesi.
  • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
  • Yükleme kanalları farklı çeşitlerde birçok ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.
  • Ürünlerin bulunduğu raf kanallarına tek taraftan giriş ve çıkış yapılan bu raf sisteminin yanı sıra, ürünlerin bulunduğu raf kanallarına her iki yönden de giriş ve çıkış yapılabilen raf sistemi de (drive through) uygulanabilir.
YUKARI
error: Content is protected !!